DRUHÝ ŽIVOT JITKY K.

DRUHÝ ŽIVOT JITKY K.

Režie: Vojtěch Kopecký Scénář: Vojtěch Kopecký
Příběh mladé ženy, které nepříznivá diagnóza akutní leukémie radikálně změnila ze dne na den život. Jitka vypráví nejen o svých strastech na cestě k uzdravení, ale i nesmírně důležité podpoře blízkých i zcela neznámých lidí, kterým její osud nebyl lhostejný. Tato osobní zpověď nese i touhu pomoci a podpořit všechny, kterým leukémie vstoupila do života. Film o boji se zákeřnou nemocí, naději a přátelství.
Cesta snu Petra Koukala

Cesta snu Petra Koukala

Režie: Vladimír Barák Scénář: Vladimír Barák a Petr Koukal
Petrův příběh je úděl zajímavého člověka, který má mimořádné sny a je ochoten pro jejich naplnění udělat maximum. A to nejen navzdory složitým podmínkám českého vrcholového sportovce v neprotěžovaném sportu, ale také navzdory nástrahám těžkého onemocnění.
Zapomenuté transporty

Zapomenuté transporty

Režie: Lukáš Přibyl Scénář: Lukáš Přibyl
Když se řekne holokaust a dokument, většině lidí se vybaví vytetovaná čísla na rukou, záběry dětí v pruhovaných vězeňských uniformách v Osvětimi a Hitlerovy proslovy. Nic z toho čtyřdílný cyklus Zapomenuté transporty neukazuje. Filmy zkoumají rozdílné „modely přežití“ v extrémních podmínkách z pohledu mužů, žen, rodin nebo jednotlivců deportovaných do táborů a ghett v Lotyšsku, Bělorusku, Estonsku a Polsku.
Afoňka už nechce pást soby

Afoňka už nechce pást soby

Režie: Martin Ryšavý
Etnografické objevování dokumentárním filmem umožňuje českému režisérovi Martinu Ryšavému formulovat osobně prožitou rozporuplnost sibiřské současnosti.