Scénář:Pavel Šrut a Galina Miklínová
Režie:Galina Miklínová
Kamera:Tomáš Sysel
Střih:Vladimír Barák
Hudba:Filip Míšek, pásně Martin Tvrdý
Zvuk:Jan Čeněk, Richard Müller
Producent:Ondřej Trojan, T.H.A.
Koproducent:České televize, PubRes, Alkay Animation Prague, Filmosaurus Rex
Výkonný producent:Michaela Syslová
Vedoucí produkce:Luděk Valchář
Tiskový servis:Barbara.Trojanova@gmail.com

Stránky filmu najdete na adrese www.lichozroutifilm.cz

Lichožrouti - rodinný animovaný dobrodružný film o radostech a strastech zlodějů ponožek  Lichožroutů  a jejich soužití s námi lidmi.  Podle bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové.

LICHOŽROUTI jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí!

Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení.  Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera“. Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár“ a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál“, pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.

Být LICHOŽROUT je zkrátka jedno velké dobrodružství. Najít svou rodinu, ochránit ji a naučit se žít s  lidmi, to chce odvahu. A tu malí zloději ponožek mají. Nejsou totiž žádní fuskáči. Jsou to LICHOŽROUTI!“

S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo LICHOŽROUT!

Trailer

Fotografie z filmu

889-lichorouti-plakat finalni foto.jpg
Fotoska-001.jpg
Fotoska-002.jpg
Fotoska-003.jpg
Fotoska-004.jpg
Fotoska-005.jpg
Fotoska-006.jpg
Fotoska-007.jpg
Fotoska-008.jpg

Fotografie z natáčení

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
Picture3.jpg