Kráska v nesnázích

Stejnojmenná báseň Roberta Gravese inspirovala Jana Hřebejka a Petra Jarchovského k vytvoření milostného příběhu mladé ženy řešící dilema lásky ke dvěma mužům. ScénářPetr Jarchovský RežieJan Hřebejk KameraJan Malíř StřihVladimír Barák HudbaAleš Březina ZvukMichal Holubec MaskyZdeněk Klika KostýmyKatarína Štrbová- Bieliková ArchitektMilan Býček ProducentOndřej Trojan, T.H.A. KoproducentČeska televize, HBO DistributorFalcon
Stejnojmenná báseň Roberta Gravese inspirovala Jana Hřebejka a Petra Jarchovského k vytvoření milostného příběhu mladé ženy řešící dilema lásky ke dvěma mužům.

Podobně jako Horem Pádem je i Kráska v nesnázích film ze současnosti a řadí se spíš do žánru psychologických komedií. Současnost, humor i tragika je pro oba filmy stejná, ale Kráska v nesnázích sleduje méně společenských témat a sociologických prvků, ve vztazích hrdinů je komornější. Podobně jako v Horem Pádem, tak i tady vedlejší postavy, které vstupují do děje později, postupně rostou do postav hlavních.

Marcela je atraktivní třicátnice, manželka a matka dvou dětí. Manžel Jarda  má autodílnu, kde předělává kradená auta na luxusní vozy. Rodina je po povodních ve finanční i osobní krizi. Pohromadě ji drží už jen sexuální závislost manželů a zarputilá snaha poněkud vyšinuté Marceliny snachy.
Jednoho dne Marcele dojde trpělivost a i s dětmi odejde k matce. Zde jsou ale vystaveni psychickému teroru otčíma Richarda.
Když je Marcela úplně na dně, seznámí se s mnohem starším mužem, kterému Jardův gang ukradl auto. Evžen je bohatý a navíc noblesní a kultivovaný. Žije v Toskánsku a v Čechách mu patří zrestituovaná vila. Osudem zkoušené krásce se tak otevírá vidina lepšího života po jeho boku. Odolá Marcela rodinným závislostem a sexuálnímu chtíči poutajícímu ji ke svému „napravenému“ manželovi?

Tragikomedie, v níž se představí naše největší herecké hvězdy, je doprovázená
hudbou Radůzy, Glena Hansarda a Aleše Březiny.


Hrají: Aňa Geislerová, Jana Brejchová, Emília Vášáryová, Josef Abrhám, Roman Luknár, Jiří Schmitzer, Jaromíra Mílová, Jiří Macháček, Andrej Toader, Nikolay Penev, Adam Mišík, Michaela Mrvíková, Radůza a další.

Fotografie z filmu

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

Fotografie z natáčení

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg