Bourák

Černá komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. V kinech od 11. června 2020! ScénářPetr Jarchovský, spolupráce na scénáři Evita Naušová a Ondřej Trojan RežieOndřej Trojan KameraTomáš Sysel StřihVladimír Barák HudbaRoman Holý ZvukJiří Klenka MaskyJana Bílková KostýmyTereza Kučerová ArchitektTomáš Svoboda ProducentOndřej Trojan, T.H.A. KoproducentČeská televize, PubRes (SK), Innogy, bpd partners, Fortuna Film und TV Film podpořilStátní fond kinematografie, Audiovizuálny fond (SK) PartneřiČeské dráhy Výkonný producentMichaela Syslová Vedoucí produkceZdeněk Meduna Tiskový servisBarbara.Trojanova@gmail.com DistributorFalcon
Černá komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. V kinech od 11. června 2020!

Černá komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a jeho rodina ho už má plný zuby. Ale i srdce.

„Hraju chlapíka, který opravuje auta, a já jsem jen jednou vyměnil pneumatiku. Chlapíka, který dokonale tancuje rock n´ roll, a já jsem v životě netancoval a navíc vůbec nechytám rytmus. Z toho je jasné, že pro postavu Bouráka jsem byl ten pravý,“ říká o své nové roli s úsměvem Ivan Trojan.

O BOURÁKOVI stručně

Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu.

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský a z námětu na sociální drama vznikla ulítlá černá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů dřív, než půjde celá rodina ke dnu.

"Vždycky fandím lidem, kteří jsou na periferii společnosti. Tyhle existence jsou mi sympatické, protože jejich boj o živobytí je docela drsný a docela těžký. V jejich situaci se dá na svůj úděl rezignovat, nebo se pokoušet bojovat a i s těmi blbě rozdanými kartami něco se svým životem udělat. A Bourákova dcera Kamila bojuje a vybojuje si svůj plnohodnotný život. V tom vidím poselství filmu, že člověk nemá svůj život vzdávat a vždycky si má jít za svým snem,“
přibližuje svůj nový film režisér a producent Ondřej Trojan.

KDO JE KDO

Ivan Trojan je BOURÁK,  Kristýna Boková  jeho zanedbávaná žena Markéta a studentka konzervatoře Veronika Marková jejich naštvaná akční dcera Kamila. Jiřímu Macháčkovi svěřil režisér roli Rudy, majitele kasina a manžela pěstěné milovnice psů Jiřiny v podání Petry Nesvačilové. Kateřina Winterová si zahraje alkoholičku Elvíru, která musí pít, protože trpí, když vidí, jak to vede její syn Franta, neduživý gambler v podání Jiřího Šimka. Policistu Luďka, který svým sousedům pomáhá a chrání je, jak nejlíp dokáže, hraje Jaromír Dulava a Kryštof Hádek přijede tentokrát v kamionu jako přítel Bourákovy dcery Kamily. Ve filmu hrají i slovenští herci Ady Hajdu jako svérázný majitel vrakoviště Zlaťák, Alena Pajtinková v roli  Bourákovy avantýry Bubliny a Petra Polnišová jako její sestra. V rolích okresních gangsterů uvidí diváci slovenskou hvězdu Milana Ondríka a výtvarníka Aleše Najbrta, do role Tlusťocha, gangstera krajského formátu, obsadil Trojan sochaře Jaroslava Rónu. Sám režisér si třihnul roli Elvise Presleyho.

Zpěváky Bourákovy oblíbené kapely budou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Tonya Graves a Žofie Dařbujánová. Autorskou hudbu ve stylu rockabilly pro film složil Roman Holý.
 

BOURÁK

Černá komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete.

FOTO Z FILMU  najdete v sekci   PRO MEDIA

Fotografie z filmu

mala foto Bara Trojanova, Total HelpArt  (97).jpg
vizual A1.jpg