Bourák

Scénář:Petr Jarchovský, námět a spolupráce Evita Naušová
Režie:Ondřej Trojan
Kamera:Tomáš Sysel
Střih:Vladimír Barák
Hudba:Petr Ostrouchov
Masky:Jana Bílková
Kostýmy:Katarína Štrbová Bieliková
Architekt:Tomáš Svoboda
Producent:Ondřej Trojan, T.H.A.
Koproducent:PubRes, Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska
Výkonný producent:Michaela Syslová
Tiskový servis:Barbara.Trojanova@gmail.com

PŘIPRAVUJEME: "Rockabilly freakshow" BOURÁK, gangsterskou černou romantickou hudební komedii  podle scénáře Petra Jarchovského v režii Ondřeje Trojana.  Zahájení natáčení je naplánované na jaro 2019.

O co v BOURÁKOVI půjde, přibližuje přesně v duchu filmu jeho hlavní hrdinka Kamila:

„Je tohle běžná rodinná konstelace? V jednadvacátým století? Tak schválně:  Matka vám pustne a chřadne před očima se tváří, že nic nevidí, zatímco otec, pod kdovíkolikátým atakem zastydlý puberty, chodí trsat rock and roll s nějakou dvacítkou, co vypadá jako by ji vystřihli ze starýho americkýho katalogu na podprdy. Už se na to nemůžete koukat? Na to, jak to vaši vlastní rodiče vedou? Stydíte se za svýho otce a za to, jak si vaše matka lže do kapsy? Jako jejich jediná dcera máte šanci s tím něco udělat. Uděláte to? Já to udělala. Na konci toho všeho bylo několik pohřbů a jedna krásná svatba.  Ale popořadě:

Můj otec je totiž mimozemšťan! Konkrétně Z planety Memphis -Tennessee padesát šest, kde se letopočet počítá od Velkýho třesku, kdy Elvis nahrál tu zpropadenou věc pro svojí matku k narozeninám. Akorát, že se můj otec nenarodil v Americe, ale, jako syn automechanika a pokladní ze sámošky v zapadákově jménem Varnsdorf- Šluknovskej výběžek – Česká republika.

Asi takhle: Co byste dělali vy, kdybyste nevěděli, z čeho budete zejtra živi a kdyby vám před očima vlastní otec žil ve světě puberťáka, kterýmu se ve snu zjevuje živej Elvis Presley? Jediný, na čem mu záleží, je schrastit nějakou předpotopní americkou káru, co žere jako Dakota a doma jinak nehne prstem? Barák nám padá na hlavu, střechou dovnitř teče a zahrada je jedno velký vrakoviště?  Pokouší se uživit kšeftama s kradenýma autama a nechá si říkat BOURÁK? ? Co byste dělali, kdybyste viděli vlastní mámu, jak ztrácí sebeúctu, jak se marně snaží všechno zvládat sama a ještě se u toho tvářit, že se nic neděje? Kdybyste makali dvanáct hodin denně v ratejně bez oken, kam se stahujou notorický gambleři z širokýho okolí, který přiváděj na buben svý rodiny? Nejhorší je, že vy se na celým tom úpadku a zmaru podílíte…  A – třešnička na dortu - co byste dělali, kdyby vám za vaší mámou pálil zamilovanej gangster místního formátu, kterýmu evidentně přeskočilo?

Pojďte se podívat, co všechno způsobila jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfovejch holí, rock and roll a jedna fakt už nasraná dcera! Možná, že se zasmějete a pokud na to máte žaludek, třeba si i zatancujete... Vaše Kamila

 

Fotografie z filmu

bourak-foto.jpg