Scénář:Petr Jarchovský, spolupráce na scénáři Evita Naušová a Ondřej Trojan
Režie:Ondřej Trojan
Kamera:Tomáš Sysel
Střih:Vladimír Barák
Hudba:Roman Holý
Zvuk:Jiří Klenka
Masky:Jana Bílková
Kostýmy:Tereza Kučerová
Architekt:Tomáš Svoboda
Producent:Ondřej Trojan, T.H.A.
Koproducent:Česká televize, PubRes (SK), Innogy, bpd partners, Fortuna Film und TV
Film podpořil:Státní fond kinematografie, Audiovizuálny fond (SK)
Partneři:České dráhy
Výkonný producent:Michaela Syslová
Vedoucí produkce:Zdeněk Meduna
Tiskový servis:Barbara.Trojanova@gmail.com
Distributor:Falcon

Černá komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a jeho rodina ho už má plný zuby. Ale i srdce.

„Hraju chlapíka, který opravuje auta, a já jsem jen jednou vyměnil pneumatiku. Chlapíka, který dokonale tancuje rock n´ roll, a já jsem v životě netancoval a navíc vůbec nechytám rytmus. Z toho je jasné, že pro postavu Bouráka jsem byl ten pravý,“ říká o své nové roli s úsměvem Ivan Trojan.

O BOURÁKOVI stručně

Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu.

 

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský a z námětu na sociální drama vznikla ulítlá černá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů dřív, než půjde celá rodina ke dnu.