Bourák

Scénář:Petr Jarchovský, námět a spolupráce Evita Naušová
Režie:Ondřej Trojan
Kamera:Tomáš Sysel
Střih:Vladimír Barák
Hudba:Petr Ostrouchov
Zvuk:Jiří Klenka
Masky:Jana Bílková
Kostýmy:Tereza Kučerová
Architekt:Tomáš Svoboda
Producent:Ondřej Trojan, T.H.A.
Koproducent:Česká televize, PubRes
Výkonný producent:Michaela Syslová
Vedoucí produkce:Zdeněk Medový
Tiskový servis:Barbara.Trojanova@gmail.com
Film podpořil:Státní fond kinematografie

BOURÁK - gangsterská černá romantická hudební komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a pokud na to máte žaludek, třeba si i zatancujete.

Podle scénáře Petra Jarchovského v režii Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka.  Natáčení proběhne v květnu a na podzim 2019.

HRAJÍ: Ivan Trojan, Veronika Marková, Kristýna Boková, Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Jiří Šimek, Petra Nesvačilová, Alena Pajtinková, Kryštof Hádek, Jaromír Dulava, Ady Hajdu, Petra Polnišová, Milan Ondrík, Jaroslav Róna, Aleš Najbrt a další.

O co v BOURÁKOVI půjde?
To vám vysvětlí  Bourákova dcera Kamila:

„Je tohle běžná rodinná konstelace? V jednadvacátým století? Tak schválně:  Matka vám pustne a chřadne před očima se tváří, že nic nevidí, zatímco otec, pod kdovíkolikátým atakem zastydlý puberty, chodí trsat rock and roll s nějakou dvacítkou, co vypadá jako by ji vystřihli ze starýho americkýho katalogu na podprdy. Už se na to nemůžete koukat? Na to, jak to vaši vlastní rodiče vedou? Stydíte se za svýho otce a za to, jak si vaše matka lže do kapsy? Jako jejich jediná dcera máte šanci s tím něco udělat. Uděláte to? Já to udělala. Na konci toho všeho bylo několik pohřbů a jedna krásná svatba.  Ale popořadě:

Můj otec je totiž mimozemšťan! Konkrétně Z planety Memphis -Tennessee padesát šest, kde se letopočet počítá od Velkýho třesku, kdy Elvis nahrál tu zpropadenou věc pro svojí matku k narozeninám. Akorát, že se můj otec nenarodil v Americe, ale, jako syn automechanika a pokladní ze sámošky v zapadákově jménem Varnsdorf- Šluknovskej výběžek – Česká republika.

Asi takhle: Co byste dělali vy, kdybyste nevěděli, z čeho budete zejtra živi a kdyby vám před očima vlastní otec žil ve světě puberťáka, kterýmu se ve snu zjevuje živej Elvis Presley? Jediný, na čem mu záleží, je schrastit nějakou předpotopní americkou káru, co žere jako Dakota a doma jinak nehne prstem? Barák nám padá na hlavu, střechou dovnitř teče a zahrada je jedno velký vrakoviště?  Pokouší se uživit kšeftama s kradenýma autama a nechá si říkat BOURÁK? ? Co byste dělali, kdybyste viděli vlastní mámu, jak ztrácí sebeúctu, jak se marně snaží všechno zvládat sama a ještě se u toho tvářit, že se nic neděje? Kdybyste makali dvanáct hodin denně v ratejně bez oken, kam se stahujou notorický gambleři z širokýho okolí, který přiváděj na buben svý rodiny? Nejhorší je, že vy se na celým tom úpadku a zmaru podílíte…  A – třešnička na dortu - co byste dělali, kdyby vám za vaší mámou pálil zamilovanej gangster místního formátu, kterýmu evidentně přeskočilo?

Pojďte se podívat, co všechno způsobila jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfovejch holí, rock and roll a jedna fakt už nasraná dcera! Možná, že se zasmějete a pokud na to máte žaludek, třeba si i zatancujete... Vaše Kamila

 

Fotografie z filmu

bourak-foto.jpg