Cesta snu Petra Koukala

Petrův příběh je úděl zajímavého člověka, který má mimořádné sny a je ochoten pro jejich naplnění udělat maximum. A to nejen navzdory složitým podmínkám českého vrcholového sportovce v neprotěžovaném sportu, ale také navzdory nástrahám těžkého onemocnění. ScénářVladimír Barák a Petr Koukal RežieVladimír Barák KameraTomáš Sysel, Vladimír Barák ProducentOndřej Trojan KoproducentHBO – Martina Šantavá a Tereza Polachová Výkonný producentMichaela Syslová
Petrův příběh je úděl zajímavého člověka, který má mimořádné sny a je ochoten pro jejich naplnění udělat maximum. A to nejen navzdory složitým podmínkám českého vrcholového sportovce v neprotěžovaném sportu, ale také navzdory nástrahám těžkého onemocnění.

V pětadvaceti letech se člověk často cítí neporazitelným – a to ani nemusí být nejlepším badmintonistou v zemi. Což Petr Koukal už čtvrtým rokem je, navíc se mu daří a ve světovém žebříčku šplhá do první třicítky. Chystá se být prvním Čechem v historii, který se zúčastní coby badmintonista už druhé letní olympiády – po Pekingu 2008 to bude Londýn 2012. Olympijská kvalifikace, trvající jeden rok, začne v dubnu 2011.
 
Půl roku před jejím startem diagnostikují Petrovi rakovinu. Musí okamžitě na operaci a před ní ještě stihne uložit své sperma. Nádorem zasažené varle je mu odoperováno. O týden později vzniká první rozhovor do filmu, který nikdo neplánoval. Petrovi začíná chemoterapie a na měsíční intenzivní přípravu domluvený špičkový trenér z Malajsie trénuje místo něj pražské děti. Čeká ho soupeř, kterého dosud nepoznal a na kterého nezná taktiku.
 
Cesta snu Petra Koukala zachytí rok života mladého muže, který si umí dát cíl a jít si za ním, i když je na cestě většinou sám. V dubnu 2012 bude uzavřena olympijská kvalifikace a Petrův sen se může splnit. Bude vlajkonošem české olympijské výpravy.
 
Kinopremiéra 12.12. 2012 ve 20,30hod v kině Aero.
Premiéra na HBO začátkem listopadu 2013.

Fotografie z filmu

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Fotografie z natáčení

01.jpg
02.jpg
03.jpg