Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Ondřej Trojan

Filmový režisér a producent, herec divadla Sklep. Narozen na Silvestra roku 1959 v Praze. Pochází

z herecké rodiny - herectví se věnuje jeho otec Ladislav i mladší bratr Ivan. Vystudoval gymnázium s vyznamenáním v roce 1979. Studoval na Pedagogické fakultě, kde ukončil osm semestrů v oboru matematika - chemie. Odešel, protože ho škola nebavila. Od počátku 80 let pravidelně účinkuje s kultovním pražským divadlem Sklep. Kolegové z divadla ho vedle divadla inspirovali i k zájmu o film. více na www.ondrejtrojan.cz

Jiří Burda

Člen divadla Sklep (např.jeho role cholerického vojáka ze Zvolenu v představení Mlýny patří k nezapomenutelným), televizní a filmový herec (archivář Béda v Kouři režiséra Tomáše Vorla, vojín Ciml ve filmu Černí baroni Z. Sirového a řada dalších rolí ve filmových zpracováních Besídek divadla Sklep). Zpěvák legendárního hudebního tělesa MTO. Ve společnosti Total HelpArt T.H.A. působí řadu let jako ekonomický ředitel. Organizačně zajišťuje chod divadla Na Dobešce, které od roku 2001 patří divadlu Sklep.

Total HelpArt T.H.A. založili v roce 1992 členové divadla Sklep Ondřej Trojan / filmový a televizní režisér, producent, herec, Jiří Burda / ekonom, scenárista a dramaturg, divadelní režisér, herec a Tomáš Hanák / herec, scenárista, textař a moderátor.

 

Total HelpArt T.H.A. je společnost zabývající se výrobou a distribucí audiovizuálních děl, agenturním a produkčním servisem pro divadlo Sklep a organizační a obchodní činností zejména v oblasti kultury.

 

Total HelpArt T.H.A. se nejvíce zaměřuje na produkci a koprodukci celovečerních hraných snímků. Producentsky se společnost podílela (s výjimkou Šakalích let) na všech filmech Jana Hřebejka (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem Pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek, U mě dobrý).

 

Jako výkonný producent a koproducent spolupracovala na celovečerním filmu Tomáše Vorla Cesta z města a také na Krutých radostech Juraje Nvoty. Mezi produkovanými snímky samozřejmě nechybí ani Želary, které režíroval sám Ondřej Trojan. Tento snímek stejně jako Musíme si pomáhat získal oscarovou nominaci za nejlepší cizojazyčný film. I to potvrzuje mimořádné postavení Total HelpArt na českém kulturním poli. V produkci Total HelpArt T.H.A. vzniká také zábavný pořad kanálu HBO Na stojáka.

 

Myšlenka pořadu vychází ze žánru v zámoří oblíbeného, u nás ale téměř neznámého, tzv. stand up comedy show, tedy skeče jednoho herce, který se snaží pobavit publikum jen za pomoci svého umu a mikrofonu.

 

Společnost Total HelpArt T.H.A. vyrobily celou řadu krátkometrážních filmů: Velbloudi jdou nocí tajůplnou (záznam speciálního představení divadla Sklep, režie O. Trojan, pro ČT 1992), Mlýny (koncipovaný záznam speciálního představení divadla Sklep, režie O. Trojan, pro ČT 1993), Historky od krbu (cyklus osmi filmových povídek, režie Tomáš Vorel, Zdeněk Tyc, Ondřej Trojan, Václav Koubek…, pro ČT 1994, 95), Pumelice lesní moudrosti (silvestrovské leporelo divadla Sklep, režie O. Trojan, pro ČT 1997), Multicár Movie Show (silvestrovský skečový film, režie O. Trojan, pro ČT 1998), Wartburg Movie Show (silvestrovský skečový film, režie O.Trojan, pro ČT 1999).

 

Total HelpArt T.H.A. vyrobil též několik dokumentárních filmů (např. Totální velbloud Krištofa Trobáčka či Pražská 5 z Vídně do Akropole - dokument o divadelním, výtvarném a hudebním společenství Pražská 5, režie Petr Nikolaev, celovečerní dokument Martina Ryšavého Afoňka už nechce pást soby), videoklipů (Vltava, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Ivan Hlas, Mňága a Žďorp, Divoké srdce a další).