Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Filmový festival  Finále Plzeň 2014 vyhrálo mezi 14 českými a slovenskými hranými filmy okomorní drama Jako nikdy. Snímek, který tu shodou okolností otvíral loňský ročník festivalu. „Kruh se uzavřel," komentoval to se šťastným úsměvem režisér Zdeněk Tyc. A k studentské porotě, která dala jeho filmu další hlas, žertovně utrousil: „Ich bin Pilsener".


Letošní ročník festivalu Finále byl výjimečný tím, že poprvé soutěžily kromě českých také slovenské snímky. O cenách rozhodovaly tři mezinárodní poroty.

Hlavní cenu Zlatého ledňáčka v kategorii celovečerních hraných nebo animovaných filmů udělila porota v čele s režisérem Jurajem Herzem intimnímu psychologickému dramatu Jako nikdy režiséra Zdeňka Tyce.

Porotu mimo jiné zaujaly i výkony herců, kteří ztvárnili hlavní postavy - Petry Špalkové, Taťjany Medvecké a Jiřího Schmitzera.

"Film nás přesvědčil nejenom neotřelým obsahem s velmi neobvyklou zápletkou, velmi profesionálním a mimořádně citlivým zvládnutím režie, ale také skvělou spoluprací s kamerou. Musíme vyzdvihnout herecké výkony, které byly jedinečné ať už u hlavního mužského představitele, tak i u obou ženských představitelek," zdůvodnila svoji volbu porota.


Zdroj: http://plzen.idnes.cz/


Fotogalerie

tyc.jpg

Diskuze