Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

photo

O filmu

Stránky filmu najdete na adrese www.lichozroutifilm.cz

Lichožrouti - rodinný animovaný dobrodružný film o radostech a strastech zlodějů ponožek  Lichožroutů  a jejich soužití s námi lidmi.  Podle bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové.


LICHOŽROUTI jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí!Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení.  Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera“. Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár“ a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál“, pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.


Být LICHOŽROUT je zkrátka jedno velké dobrodružství. Najít svou rodinu, ochránit ji a naučit se žít s  lidmi, to chce odvahu. A tu malí zloději ponožek mají. Nejsou totiž žádní fuskáči. Jsou to LICHOŽROUTI!“

S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo lichožrout!


Žánr: rodinný dobrodružný animovaný film

Scénář: Pavel Šrut a Galina Miklínová

Režie a  výtvarník: Galina Miklínová

Producent: Ondřej Trojan, T.H.A.

Koproducenti: Česká televize,  PubRes (Slovensko), Alkay Animation Prague, Filmosaurus Rex (Chorvatsko)

Distribuce: Falcon

Premiéra: 20. říjen 2016

Mediální servis: barbara.trojanova@gmail.com, tel. 777861114.  Ke stažení ZDE


Video ukázky:

TEASER

LICHOŽROUTI ZAČÍNAJÍ MLUVIT


Webové stránky filmu:
http://www.lichozroutifilm.czFotografie z natáčení

Video ukázky