Bourák
Bourák
Režie: Ondřej Trojan
Scénář: Petr Jarchovský, spolupráce Evita Naušová
"Rockabilly freakshow" BOURÁK, gangsterskou černou romantickou hudební komedii podle scénáře Petra Jarchovského začne natáčet Ondřej Trojan na podzim 2018.
Toman
Toman
Režie: Ondřej Trojan
Scénář: Zdenka Šimandlová, Ondřej Trojan, na motivy Franka Reisse
Komunista, šmelinář, kariérista, vypočítavý zachránce židovských uprchlíků. Historické drama o rozporuplné osobě šéfa zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil politický vývoj v Československu v letech 1945 až 1948 a přispěl k uchvácení moci komunisty.
Smrtelné historky
Smrtelné historky
Režie: Jan Bubeníček
Scénář: Jan Bubeníček
Trikový povídkový celovečerní film výtvarníka a režiséra Jana Bubeníčka je složený ze tří příběhů: Antonio Cacto , Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů: Na draka.
Lichožrouti
Lichožrouti
Režie: Galina Miklínová
Scénář: Pavel Šrut a Galina Miklínová
Rodinný animovaný dobrodružný C.G.I.film o radostech a strastech zlodějů ponožek - lichožroutů a jejich soužití s námi lidmi. Volně podle stejnojmenného bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové
Jako nikdy
Jako nikdy
Režie: Zdeněk Tyc
Scénář: Markéta Bidlasová, Zdeňek Tyc
Konec kalendářního léta ve filmu "Jako nikdy" znamená zároveň konec života. Vladimír Holas umírá. Kdo je Vladimír Holas? Malíř, sochař a pedagog okresního významu.
Občanský průkaz
Občanský průkaz
Režie: Ondřej Trojan
Scénář: Petr Jarchovský
Hořká komedie režiséra Ondřeje Trojana Občanský průkaz na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů. Od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku.
El paso
El paso
Režie: Zdeněk Tyc
Scénář: Zdeněk Tyc
Film El paso diváka zavede do kotle vášní, emocí a živelnosti. Režisér Zdeněk Tyc se po úspěšných Smradech už podruhé vrací do světa Romů, který v nás zpravidla vzbuzuje strach a rozpaky, přestože o něm vlastně vůbec nic nevíme… El paso je inspirováno skutečným osudem romské vdovy, matky devíti dětí. Filmová rodina Horváthových má dětí sedm.
U mě dobrý
U mě dobrý
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Filmová komedie na motivy povídek Petra Šabacha, podle scénáře Petra Jarchovského v režii Jana Hřebejka.
Medvídek
Medvídek
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Příběh zasazený do současné Prahy vypráví osudy tří kamarádů, kteří se znají už od školních let. Mají k sobě velmi blízko, vzájemně se se svými rodinami navštěvují a jejich vztahy se zdají být idylické. Málokdo z jejich okolí, včetně jejich žen, však tuší, že všichni z nich mají tajemství, která zásadně ovlivní jejich další směřování.
Kráska v nesnázích
Kráska v nesnázích
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Stejnojmenná báseň Roberta Gravese inspirovala Jana Hřebejka a Petra Jarchovského k vytvoření milostného příběhu mladé ženy řešící dilema lásky ke dvěma mužům.
Horem pádem
Horem pádem
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Vzájemně se prostupující tragikomické příběhy o osudovém ztrácení a nalézání lásek, přátelství, rodin, rodičů a dětí navzájem. Dramatické vyprávění o altruismu i xenofobii, o našem strachu z neznámého, o pocitu ohrožení, který probouzí démona rasismu ukrytého v každém z nás.
Želary
Želary
Režie: Ondřej Trojan
Scénář: Petr Jarchovský (podle novely "Jozova Hanule" Květy Legátové)
Píší se čtyřicátá léta, léta protektorátu a okupace Československa Němci. Eliška je mladá dívka. Pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici v Brně. Má milostný poměr se sympatickým chirurgem Richardem. Eliška i Richard, stejně jako jejich společný přítel, doktor Chládek, jsou zapojeni v tajném domácím odboji.
Pupendo
Pupendo
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Ve filmovém vyprávění autorského týmu Pelíšků a Musíme si pomáhat se opět přeneseme v čase, tentokrát těsně před orwellovský rok 1984. Do časů, kdy historie v Čechách odplývala pomalu jako kalná voda řeky Vltavy, která obtéká periferní pražský Libeňský ostrov.
Musíme si pomáhat
Musíme si pomáhat
Režie: Petr Jarchovský
Scénář: Jan Hřebejk
Dramatický příběh hrdiny proti své vůli se odehrává během posledních let druhé světové války na českém maloměstě okupovaném Němci.
Pelíšky
Pelíšky
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Konec 60. let, pražská čtvrť staré Košíře. V jedné dvoupatrové vile tu žijí dvě rodiny - Šebkovi a Krausovi.
Cesta z města
Cesta z města
Režie: Tomáš Vorel
Scénář: Tomáš Vorel
Programátor Honza tráví většinu svého času v softwarovém domě: mailuje, upgraduje, senduje, attachuje a loaduje. Když bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna (Michal Vorel) z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru.
Kruté radosti
Kruté radosti
Režie: Juraj Nvota
Scénář: Scarlett Čanákyová
Jde o komorní příběh, v kterém složitý a tragický vztah dospívající dívkya jejího ambiciózního otce dramaticky poznamená, a snad i trochu změní mikrokosmos lokálního společenství na slovenském maloměstě na začátku dvacátého století.