Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

photo
logalogalogalogalogalogalogalogaloga

O filmu

Kinopremiéra 12.12. 2012 ve 20,30hod v kině Aero.

Premiéra na HBO začátkem listopadu 2013.

 

V pětadvaceti letech se člověk často cítí neporazitelným – a to ani nemusí být nejlepším badmintonistou v zemi. Což Petr Koukal už čtvrtým rokem je, navíc se mu daří a ve světovém žebříčku šplhá do první třicítky. Chystá se být prvním Čechem v historii, který se zúčastní coby badmintonista už druhé letní olympiády – po Pekingu 2008 to bude Londýn 2012. Olympijská kvalifikace, trvající jeden rok, začne v dubnu 2011.

 

Půl roku před jejím startem diagnostikují Petrovi rakovinu. Musí okamžitě na operaci a před ní ještě stihne uložit své sperma. Nádorem zasažené varle je mu odoperováno. O týden později vzniká první rozhovor do filmu, který nikdo neplánoval. Petrovi začíná chemoterapie a na měsíční intenzivní přípravu domluvený špičkový trenér z Malajsie trénuje místo něj pražské děti. Čeká ho soupeř, kterého dosud nepoznal a na kterého nezná taktiku.

 

Cesta snu Petra Koukala zachytí rok života mladého muže, který si umí dát cíl a jít si za ním, i když je na cestě většinou sám. V dubnu 2012 bude uzavřena olympijská kvalifikace a Petrův sen se může splnit. Bude vlajkonošem české olympijské výpravy.

 

Námět: Ivan Křenek

Scénář: Vladimír Barák a Petr Koukal

Režie: Vladimír Barák

Kamera: Tomáš Sysel, Vladimír Barák

Producent: Ondřej Trojan

Výkonný producent: Michaela Syslová Kuchynková

Koproducent: HBO – Martina Šantavá a Tereza Polachová

Kreativní producent HBO: Hanka Kasteličová

 

English version:

Petr Koukal's Dream Journey At 25 years of age, people often feel invincible – even without being the top badminton player in their country. Petr Koukal has been just that for the fourth year running, he is also successful internationally and is climbing toward world's top 30 players. He is getting ready to become the first Czech badminton player to qualify for two Summer Olympics – Beijing 2008 and London 2012. The qualification process takes one year and starts in April 2011. Six months before that, Petr is diagnosed with cancer. He has to be operated immediately, after having saved his sperm. His carcinogenic testicle is removed. The first interview for a film nobody planned takes place a week later. Petr starts his chemotherapy and the top Malaysian coach coming for a month-long intensive training program trains young badminton players instead. Petr is faced with an opponent he doesn't know any tactics against. Petr Koukal's Dream journey records a year in the life of a young man capable of setting a goal and following it despite being alone. In April 2012, the Olympic qualification is to be closed and Petr's dream comes true. He will carry the flag for the Czech Olympic team at the opening ceremony.

 

Fotografie z natáčení

Video ukázky

Diskuze